sobota, 13 marca 2021 17:30

Wyjście z domu tylko z wypełnionym zaświadczeniem! Tu wraca twardy lockdown

Autor Mirosław Haładyj
Wyjście z domu tylko z wypełnionym zaświadczeniem! Tu wraca twardy lockdown

Od najbliższego poniedziałku w związku ze zwiększoną ilością zakażeń koronawirusem w połowie regionów Włoch będzie obowiązywać twardy lockdown.

Z powodu kolejnej fali koronawirusa od 15 marca w połowie regionów Włoch (w tym w Lombardii, stołecznym Lacjum, Piemoncie, Kampanii i Apulii) będzie obowiązywać twardy lockdown. Mieszkańcy wymienionych obszarów będą mogli opuścić dom tylko w przypadku załatwienia pilnych potrzeb związanych ze zdrowiem, pracą, zakupami czy też wyniesieniem śmieci. Wyjście z domu będzie możliwe jedynie po wypełnieniu odpowiedniego dokumentu.

Od poniedziałku Włosi będą musieli również przestrzegać zakazu odwiedzin rodziny i przyjaciół. Obowiązujący dotychczas przepis zezwalający na wizytę dwóch dorosłych osób w prywatnym domu zostanie zawieszony do Wielkanocy. W 10 czerwonych włoskich strefach zamknięte będą wszystkie placówki oświatowe od żłobków począwszy. Od 15 marca będą otwarte jedynie sklepy z artykułami pierwszej potrzeby, ze sprzętem elektronicznym, z zabawkami, drogerie i księgarnie. Zakupów będzie mogła dokonywać tylko jedna osoba z rodziny. Punkty gastronomiczne będą mogły prowadzić działalność na wynos. Zamknięte zostaną zakłady fryzjerskie i salony piękności.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Radio Zet
Fot.: Photo by Rod Long on Unsplash

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje