czwartek, 14 lipca 2022 13:43

Z Wieliczki do Krakowa zygzakiem na podwójnym gazie!

Autor Mirosław Haładyj
Z Wieliczki do Krakowa zygzakiem na podwójnym gazie!

Pijany za kółkiem stwarzał niebezpieczeństwo na drodze. Jechał zygzakiem od Wieliczki do Krakowa.

Jazda samochodem pod wpływem alkoholu lub substancji psychoaktywnych, najdelikatniej rzecz ujmując, nie jest najlepszym pomysłem. Mimo iż w Polsce obowiązują restrykcyjne przepisy, nadal wiele osób zachowuje się nieodpowiedzialnie, sprowadzając na siebie i innych niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

– O nietrzeźwym kierującym, który nie utrzymywał właściwego toru jazdy, poinformował nasz patrol inny kierowca, który jechał za nim od Wieliczki, aż do ulicy Na Kozłówce. Wskazał zielonego volkswagena wjeżdżającego w osiedle. Gdy strażnicy ruszyli za nim, mężczyzna parkował swój samochód przed blokiem. Strażniczka stanęła radiowozem tuż za nim, blokując mu wyjazd, wysiadła i poprosiła mężczyznę o dokumenty. Stwierdził, że nie ma ich przy sobie i podał dane ustnie

– relacjonują strażnicy.

W trakcie krótkiej wymiany zdań wyraźnie czuć było od niego alkohol. Po chwili na miejsce przyjechał powiadomiony wcześniej patrol policji, który przejął dalsze czynności. Pomiar trzeźwości alkotestem wykazał prawie 2,5 promila.

Mężczyzna został zatrzymany.

Inf.: Straż miejska w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje