wtorek, 16 lutego 2021 07:52

Awaria w Gorlicach! Mieszkańcy bez ciepłej wody i ogrzewania. Do kiedy?

Autor Aleksandra Tokarz
Awaria w Gorlicach! Mieszkańcy bez ciepłej wody i ogrzewania. Do kiedy?

W Gorlicach doszło do awarii głównej magistrali ciepłowniczej. Mieszkańcy pozostali bez ciepłej wody i ogrzewania. Jak długo?

Jak informują władze miasta, w związku z wystąpieniem awarii na głównej magistrali ciepłowniczej nastąpi przerwa w dostawie ciepła – ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania. Dotyczy to mieszkańców Gorlic zasilanych z sieci ciepłowniczej.

Sytuacja utrzymuje się od godziny 8 i potrwa do późnych godzin wieczornych. A pogoda nie rozpieszcza. Termometry w Gorlicach wskazują 8 stopni poniżej zera. Temperatura odczuwalna to -12 stopni.

Gorlice. 5 milionów na kolejną Strefę Aktywności Gospodarczej
Rozpoczęły się już działania związane z utworzeniem Strefy Aktywności Gospodarczej przy ul. Zakole. Z rąk Marszałka, Burmistrz Rafał Kukla odebrał umowę na realizację tego przedsięwzięcia. Miasto Gorlice pozyskało na SAG ponad 5 mln złotych. W ramach zadania planowane jest wyposażenie SAG w niezbęd…

Jak wyjaśnił w rozmowie z PAP prezes gorlickiego MPGK w rejonie ul. Tuwima zlokalizowano niewielką szczelinę na rurociągu przesyłowym, który dostarcza ciepłą wodę do centrum miasta. Jej naprawa ma nastąpić dzisiaj, w godzinach między 8 a 15. Nieszczelność wystąpiła na rurociągu, który dostarcza ciepło do centrum Gorlic oraz osiedli Korczaka, Magdalena i Pod Lodownią.

Gorlice - najnowsze informacje