poniedziałek, 12 października 2020 09:30

Gorlice: Rośnie liczba zakażonych. W starym szpitalu utworzono oddział covidowy

Autor Aleksandra Tokarz
Gorlice: Rośnie liczba zakażonych. W starym szpitalu utworzono oddział covidowy

22 łóżka dla chorych na COVID-19. Tyle miejsc udało się utworzyć w budynku starego szpitala w Gorlicach. Teraz będą tam trafiać pacjenci, którzy w związku z zachorowaniem na koronawirusa wymagają hospitalizacji.

Jak informuje Radio Kraków, oddział covidowy mieści się na parterze w jednej z części budynku starego szpitala. Lokalizacja umożliwia wydzielenie tego oddziału od pozostałej części budynku. Posiada on także dwa niezależne wejścia.

22 miejsca dla chorych na COVID-19 powstały w wyniku reorganizacji oddziału rehabilitacji. Do szpitala będą prawdopodobnie trafiać pacjenci z całej Małopolski.

Dziś, w naszym województwie przybyło 691 nowych zakażeń. To drugi najwyższy wynik od początku epidemii. Nie najlepiej wygląda sytuacja w powiecie gorlickim, który do tej pory radził sobie niezwykle dobrze. W przeciągu ostatnich 4 dni przybyło 70 nowych zakażeń. Przedwczoraj odnotowano rekordową liczbę 28 nowych przypadków. Dziś znów jest ich dużo - 26.

Według danych, opublikowanych przez sanepid dzisiejsze przypadki zakażeń pochodzą z wesel (7) oraz poprzez kontakt w szpitalu lub przychodni (7). Reszta to „inne przypadki zachorowań”.

Od początku epidemii w powiecie gorlickim zachorowało 269 osób.

fot. ilustracyjne

Gorlice - najnowsze informacje