piątek, 27 sierpnia 2021 10:05

Kolejne sklepy otwarte w każdą niedzielę. Popularna sieć skorzysta z wyjątku

Autor Aleksandra Tokarz
Kolejne sklepy otwarte w każdą niedzielę. Popularna sieć skorzysta z wyjątku

Lista sklepów otwartych również w niedziele niehandlowe wydłuża się. Jak informuje serwis wiadomościhandlowe.pl umowę z operatorem pocztowym podpisała sieć Carrefour.

Kolejne sklepy zamieniają się w placówki pocztowe, by móc uniknąć zakazu handlu w niedzielę i także w te niehandlowe móc przyjmować klientów. Do Biedronki, Kauflandu czy Lidla dołącza teraz Carrefour.

Francuska sieć podpisała umowę z firmą Pointpack. Jak informuje serwis wiadomościhandlowe.pl „umowa dotyczy prowadzenia w sklepach, na zasadzie agencji pocztowej, placówek pocztowych oraz wdrożenia w nich systemu Pointpack w oparciu o infrastrukturę sieci”.

W maju bieżącego roku ponad 120 sklepów franczyzowych Carrefour otworzyło się w niedziele, bowiem zgodnie z ustawą, zakaz handlu nie obowiązuje tych przedsiębiorców, którzy wykonują działalność handlową osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek. To oznacza, że każdy franczyzobiorca może legalnie obsługiwać klientów w swoim sklepie.

Pozostałe sklepy Carrefoura wkrótce zamienią się w placówki pocztowe, co stanowi popularny wyjątek od zakazu niedzielnego handlu. A sklepów, które działają w niedziele niehandlowe, jest już kilkanaście tysięcy.

inf. RadioZet, fot. ilustracyjne/pixabay

Polska

Polska - najnowsze informacje