poniedziałek, 4 stycznia 2021 13:19

Kolejny artysta zaszczepił się przeciw COVID-19 poza kolejnością

Autor Aleksandra Tokarz
Kolejny artysta zaszczepił się przeciw COVID-19 poza kolejnością

Jak podaje Polsat News, Radosław Pazura jest kolejnym artystą, który zaszczepił się przeciw koronawirusowi w Szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Aktor potwierdził to w rozmowie z dziennikarzem stacji.

Jak przyznał Warszawski Uniwersytet Medyczny, z puli dodatkowych dawek zaszczepionych zostało 300 pracowników szpitali WUM oraz grupa 150 osób obejmująca rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym znane postaci kultury i sztuki (18 osób), które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.

Poza kolejnością, przed medykami, którzy na co dzień ryzykują w szpitalach życie, zaszczepiono kilkadziesiąt znanych osób. W tej grupie byli między innymi były premier, a obecnie europoseł SLD Leszek Miller, Krystyna Janda, Wiktor Zborowski czy Krzysztof Materna.

Pełna lista zaszczepionych „celebrytów” wciąż nie jest znana.

Kolejnym artystą, który zaszczepił się przeciw koronawirusowi poza kolejką jest Radosław Pazura. Jego brat, Cezary, jest ambasadorem rządowej kampanii #SzczepimySię. W krótkich spotach radiowych promuje rzetelne informacje na temat szczepionek. Aktor informuje słuchaczy radia, że szczepionki przeciw COVID-19 są bezpieczne, ponieważ "przeszły rygorystyczne testy i zostały dopuszczone do obrotu przez Europejską Agencję Leków oraz Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych".

Aktor zapewnia też, że osoby zaszczepione są mniej narażone na zachorowanie na COVID-19, a w przypadku zachorowania "szczepionka zapewnia łagodniejszy przebieg i mniej powikłań".

"Cezary nie został zaszczepiony na COVID-19 i czeka jak każdy obywatel na swoją kolej" - przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego żona, Edyta.

fot. Wikipedia/Fryta 73/CC BY-SA 2.0

Polska

Polska - najnowsze informacje