czwartek, 10 listopada 2022 14:15

Mają zaledwie kilka lat, a już wiedzą co to patriotyzm. Niezwykłe wydarzenie w Proszowicach

Autor Patryk Trzaska
Mają zaledwie kilka lat, a już wiedzą co to patriotyzm. Niezwykłe wydarzenie w Proszowicach

9 listopada w sali widowiskowej Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej. Organizatorem było Samorządowe Publiczne Przedszkole nr 2 w Proszowicach. Dzieci swoimi występami zachwyciły zgromadzonych.

Tegoroczna edycja przeglądu objęta została patronatem honorowym Instytutu Pamięci Narodowej oddziału w Krakowie. Po powitaniu przybyłych gości oraz odśpiewaniu Hymnu Polski odbył się wzruszający koncert młodych artystów, którzy w ten sposób oddali szacunek symbolom narodowym i symbolom walki o wolność i niepodległość.

Licznie zgromadzeni widzowie mieli okazję wysłuchać pięknych pieśni i piosenek patriotycznych wykonanych przez przedszkolaków z:

  • Przedszkola przy Szkole Podstawowej im. Armii Kraków w Żębocinie („Kto ty jesteś”, „Jesteśmy Polską i Polakiem”)
  • Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Klimontowie („Zośka”)
  • Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnikach („Przybyli Ułani pod okienko”)
  • Samorządowego Przedszkola nr 1 w Proszowicach („Co to jest niepodległość”, „To Polska”)
  • Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Proszowicach („To jest mój kraj”, „Przybyli Ułani pod okienko”)
  • Przedszkola Prywatnego Pinokio („Jak narysować Ciebie Polsko”)
  • Samorządowego Publicznego Przedszkola nr 2 w Proszowicach („Co to jest niepodległość”, „W listopadzie”, „Pierwsza kadrowa”, „Płynie Wisła płynie”)

Wydarzenie uświetnił Kazimierskiemu Klubowi Seniora wspaniałym koncertem pieśni patriotycznych. Seniorzy specjalnie dla przedszkolaków przygotowali ręcznie wykonane prezenty. Nagrody książkowe i słodycze dla wszystkich uczestników ufundował i wręczył osobiście Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice – Grzegorz Cichy. Swoją obecnością zaszczycił również poseł Norbert Kaczmarczyk, który po występach solowych i zespołowych gratulując wspaniałego koncertu wręczył przedszkolakom upominki.

Na widowni zasiedli również Dyrektor Centrum Obsługi Oświaty w Proszowicach Marzena Migas, Zastępca Burmistrza GiM Proszowice Zbigniew Nowak, Dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach Małgorzata Płyś i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Proszowicach Wojciech Musiał oraz licznie zgromadzeni rodzice i najbliżsi młodych artystów.

inf./fot. Gmina Proszowice

Proszowice - najnowsze informacje