czwartek, 17 grudnia 2020 10:06

Mata do jogi – którą warto wybrać?

Autor Artykuł sponsorowany
Mata do jogi – którą warto wybrać?

Stale rosnąca popularność jogi sprawia, że coraz więcej osób chce zgłębić tajniki tego sportu. Nieustannie powstają nowe formy jogi, jednak każda z nich wymaga odpowiedniej maty, która ma za zadanie izolować jogina od podłoża i zapewniać komfortowe warunki do ćwiczeń. Na rynku znajdziesz produkty w różnych modelach i wykonane z rozmaitych materiałów. Podpowiadamy, jak wybrać matę idealną.

Czy istnieje mata uniwersalna?

Wybór mat jest naprawdę duży, natomiast nie istnieje uniwersalny produkt do wszystkiego. Wiele modeli jest dedykowanych poszczególnym stylom, by zapewnić ćwiczącemu maksymalny komfort. Poczatkującym z pewnością sprawdzi się podstawowa wersja, którą można dostać w przystępnej cenie. Im bardziej zaawansowane style będziesz praktykować, tym większe potrzeby będziesz miał, a co za tym idzie, również mata musi spełniać wymagane oczekiwania. Podczas zakupu pierwszej maty do jogi powinieneś zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Mata musi mieć odpowiednią przyczepność, a Ty powinieneś czuć się stabilnie. Warto również przyjrzeć się materiałowi z jakiego została wykonana. Unikaj mat z tworzyw niewiadomego pochodzenia. Surowiec może być toksyczny, dlatego produkt powinien mieć atesty. Maty Joyinme zostały wykonane z bezpiecznego kauczuku, który jest świetnym rozwiązaniem dla każdego praktykującego jogina.

Wysoka jakość zapewnia trwałość

Jeżeli chcesz, by mata została z Tobą na dłużej, warto postawić na wykonany starannie produkt, dzięki temu codzienna praktyka jogi nie będzie powodowała niechęci czy dyskomfortu. Maty do jogi powinny być dłuższe niż wzrost jogina. Nie ma nic gorszego niż mata, która będzie poruszała się po podłodze razem z Tobą, dlatego tak istotny jest dobór odpowiedniego materiału. Kauczuk jest rozwiązaniem idealnym – zapewnia przyczepność, nie ślizga się i pozwoli Ci wykonywać nawet najbardziej skomplikowane pozycje bez ograniczeń. Ważnym aspektem jest również trwałość. Matę, podobnie jak ubrania należy odpowiednio wyczyścić. Gromadzą się na niej cząsteczki potu i zabrudzenia, dlatego po treningu prawidłowo o nią zadbaj. Modele kauczukowe cechują się znacznie większą żywotnością niż produkty wykonane z PVC.

Na rynku możesz znaleźć wiele mat, które sprawdzą się zarówno poczatkującym, jak i zaawansowanym joginom. Wybierając odpowiednią matę zdecyduj się na tę dedykowaną uprawianiu jogi. Niezależnie czy udajesz się na zajęcia czy praktykujesz treningi w domu - zrezygnuj z popularnej karimaty. Jedynie dedykowana do jogi mata zapewni izolację od podłoża, stabilność i komfort podczas wykonywania ćwiczeń. Wybieraj trwałe produkty, które będą świetnym rozwiązaniem do codziennej praktyki.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje