niedziela, 27 lutego 2022 19:08

[ZDJĘCIA] Protest w Krakowie: NATO powinno chronić niebo na Ukrainą

Autor Tomasz Stępień
[ZDJĘCIA] Protest w Krakowie: NATO powinno chronić niebo na Ukrainą

Ponad 2 tys. osób demonstrowało dziś na krakowskim Rynku przeciwko agresji rosyjskiej na Ukrainę. To kolejna manifestacja poparcia dla naszego wschodniego sąsiada w stolicy Małopolski.

Flagi polskie i ukraińskie, pieśni odtwarzane i śpiewane w obu językach, plakaty porównujące Putina do Hitlera i hasła o wolnej Ukrainie – to atmosfera z dzisiejszej krakowskiej demonstracji. Po tym, jak w czwartek 4 tysiące osób przyszło pod Konsulat Federacji Rosyjskiej w Krakowie przy placu Biskupim, aby protestować przeciwko wojnie w Ukrainie, dziś krakowianie zebrali się na Rynku. Ale nie tylko. W Małopolsce podobne demonstracje odbyły się w na Krupówkach w Zakopanem, w Nowym Targu, Tarnowie, Wadowicach, Suchej Beskidzkiej czy Nowym Sączu.

W czasie krakowskiego protestu demonstranci utworzyli "łańcuch solidarności z Ukrainą" i nawoływali między innymi do tego, aby NATO zobowiązało się do ochrony ukraińskiego nieba przed atakami Federacji Rosyjskiej z powietrza. Dziękowali też za wprowadzenie sankcji, które krok za krokiem izolują Rosję i zamykają jej dostęp do cywilizowanego świata. Po demonstracji na Rynku Głównym protestujący skierowali się na plac Biskupi, pod rosyjski konsulat.

Fot: Dominik Gębka

Kraków

Kraków - najnowsze informacje