sobota, 28 marca 2020 15:52

Rosja zamyka granice, by walczyć z koronawirusem

Autor Katarzyna Domagała
Rosja zamyka granice, by walczyć z koronawirusem

Jak informuje RMF24.pl, rosyjskie władze podjęły decyzję o całkowitym zamknięciu granic od poniedziałku 30 marca. To efekt wzrostu potwierdzonych przypadków koronawirusa na terenie Rosji.

Od poniedziałku 30 marca wstrzymany zostanie ruch przez przejścia graniczne samochodowe, kolejowe, piesze i wodne. Agencja Reuters donosi, że są wyjątki od tych postanowień, a dotyczą m.in. dyplomatów, obywateli Rosji wyjeżdżający z kraju z powodu śmierci bliskiego krewnego, mieszkańców obwodu kaliningradzkiego, którzy podróżują do tego regionu z innych części Rosji, a także posiadaczy paszportów Rosji mieszkających w obwodach donieckim i ługańskim w ukraińskim Donbasie.

Rząd podkreślił, że ograniczenie ruchu przez przejścia graniczne jest tymczasowe. Nie podał jednak konkretnego terminu obowiązywania zakazu.

Coraz więcej zakażeń w Rosji

Decyzje rosyjskich władz spowodowane są wzrostem liczby zakażonych koronawirusem w Rosji, która przekroczyła już 1200. Co istotne, większość odnotowano w Moskwie, a 20 procent ogółu chorych nie wyjeżdżało za granicę - zaraziło się koronawirusem w kraju. Państwowy urząd Rospotriebnadzor informuje, że w Rosji nie ma przypadków zarażenia się lekarzy od pacjentów.

Źródło: RMF42.pl, REUTERS

Foto: Lazyoldsun (flickr.com)

koronawirus najnowsze informacje
Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje