niedziela, 13 marca 2022 06:54

Rosjanie porzucili w lesie sprzęt wart fortunę! Znalazł go... Ukrainiec Igor

Autor Mirosław Haładyj
Rosjanie porzucili w lesie sprzęt wart fortunę! Znalazł go... Ukrainiec Igor

Podczas spaceru w lesie Ukrainiec znalazł porzucony przez Rosjan system 9K330. Cena sprzętu wynosi ok. 20 milionów dolarów.

W ostatnich dniach Rosjanie coraz częściej porzucają pojazdy wojskowe. Jak donosi Interia, Ukraińcy rywalizują ze sobą, kto znajdzie najdroższy pojazd armii Putina. A cena sprzętu robi naprawdę ogromne wrażenie.

Do sieci trafiło zdjęcie, na którym widać Ukraińca, który podczas codziennego spaceru do lasu, znalazł system kierowanych rakiet ziemia-powietrze 9K330. Wartość sprzętu jest szacowana na ok. 20 milionów dolarów.

-To jest Igor. Każdego ranka Igor wybiera się na spacer po pobliskim lesie. Dziś Igor znalazł porzucony w lesie system 9K330 Tor SAM armii rosyjskiej. Teraz Igor jest właścicielem systemu SAM o wartości 20 milionów dolarów. Gratulacje Igor

-czytamy na Twitterze.

To kolejna z opowiedzianych w sieci sytuacji, która w ostatnich dniach podbija internet. Przebojem internetu stała się m.in. historia chersońskich Romów, którzy w pierwszych dniach wojny na Ukrainie ukradli Rosjanom czołg, stała się przebojem internetu.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło we wsi Lubimowka nieopodal miasta Kachowka, który znajduje się w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy. Tamtejsi Romowie ukradli Rosjanom czołg. Cała sytuacja od razu stała się przebojem internetu. Do zdarzenia na swoim Twitterze odniósł się także prezydent Andrzej Duda, który ją skomentował.

W piątek popołudniu portal footboom.com poinformował, że na YouTube pojawił się kolejny film, z którego wynika, że ​​tym razem chersońskim Romom udało się ukraść... działo przeciwlotnicze.

– Na czołgu nie poprzestajemy, a teraz mamy nowy towar

– można usłyszeć w filmiku na którym pokazane jest, jak grupa mężczyzn ciągnie działo.

Inf.: Twitter, Interia.pl, YouTube

Fot.: screen/YouTube

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje