środa, 28 października 2020 13:19

Rozwój Twojego dziecka w zgodzie z naturą – postaw na wody smakowe o dobrych składach

Autor Artykuł sponsorowany
Rozwój Twojego dziecka w zgodzie z naturą – postaw na wody smakowe o dobrych składach

Ludzki organizm składa się w większości z wody. Jest ona istotna dla wielu procesów fizjologicznych, a jej niedobór kończy się poważnymi konsekwencjami, a w skrajnych przypadkach śmiercią.

Zapotrzebowanie na wodę zmienia się wraz z wiekiem, temperaturą za oknem (podczas upału musimy pić więcej) i stylem życia. Niemniej badacze są zgodni, że kwestia picia wody jest bagatelizowana i pijemy jej znacznie mniej, niż powinniśmy. Pierwsze symptomy odwodnienia są szybko widoczne, są to na przykład bóle głowy i problemy z koncentracją, a jednak nie kojarzymy ich, z tym że w naszych komórkach brakuje wody.

Dlaczego picie wody jest u dzieci problematyczne?

Dorośli zapominają o piciu wody, więc nie możemy wymagać, żeby dzieci o tym pamiętały. Dzieci mają tyle zwariowanych pomysłów na zabawę, że w większości najzwyczajniej w świecie nie pamiętają o tym, by sięgać po wodę. Drugim powodem jest z pewnością umiłowanie do słodkości. My, dorośli, wiemy, że naturalna woda jest najzdrowsza, ale dzieci lubią napoje kolorowe, przepełnione smakiem i słodyczą. A to nie jest ani zdrowe, ani naturalne. Zastanówmy się, co możemy zrobić, by dzieci sięgały po napoje, które w naturalny sposób będą wspierały ich zdrowie i będą im smakować.

Zachęcamy do picia tego, co zdrowe

Jeśli największą trudnością jest to, że dziecko o nawadnianiu nie pamięta, dbajmy, by zawsze w pobliżu była butelka z wodą i szklanka, najlepiej taka, którą dziecko bardzo lubi. Co jakiś czas przypominajmy o tym, że trzeba się napić. A co w sytuacji, kiedy chodzi o smak? To będzie znacznie większe wyzwanie.

Najprościej samodzielnie przygotować wodę smakową. W tym celu wystarczy umyć i pokroić owoce, po czym wrzucić do wody mineralnej. Zyska dzięki temu przyjemny smak, a wciąż będzie naturalna i to z witaminami! Latem jest to bardzo proste, bo wokół nas jest mnóstwo owoców sezonowych. Możemy je albo wrzucić do wody świeże, albo zamrozić w kostkach lodu – obserwacja jak smakowite owoce się rozmrażają, będzie dodatkową frajdą. Ale kiedy sezon owocowy się kończy, pojawia się problem. Jak w naturalny sposób wzbogacić smak wody? Z pomocą przychodzą wody smakowe OSHEE. Mają przyjemny owocowy smak i zawierają naturalne owoce. Znajdziemy je na stronie https://osheeshop.eu/rl9-junior-by-oshee,156,0.html.

Jak nie woda, to co?

Stawiając na produkty OSHEE nie tylko dbamy o optymalne nawodnienie dziecka, ale też o to, by spożywało dużo witamin. Napoje witaminowe są naturalne, bez konserwantów, barwników, aromatów, a to oznacza, że w dalszym ciągu rozwój dziecka odbywa się z udziałem tego, co dała natura. Ponadto jak sama nazwa wskazuje, w napojach witaminowych znajduje się dodatkowa dawka witamin, która jest tak potrzebna młodemu organizmowi. Dając dziecku napój z witaminami, mamy pewność, że nie tylko dbamy o nawodnienie, ale też dostarczenie ważnych dla zdrowia związków. Poza tym napoje tego rodzaju są smaczne, więc dziecko nie będzie sięgać po niezdrowe słodzone produkty, które są całkowicie bezwartościowe.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje