czwartek, 28 stycznia 2021 15:25

Sądecki „Elektryk” znów na podium w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021

Autor Aleksandra Tokarz
Sądecki „Elektryk” znów na podium w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021

27 stycznia 2021 poznaliśmy najlepsze szkoły średnie w Polsce w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021. Tegoroczna gala miała szczególny charakter, bowiem odbyła się online. Obserwowali ją dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie, reprezentanci okręgowych komisji egzaminacyjnych i uczelni. Było niecierpliwe oczekiwanie na wyniki, emocje, a nawet… wspólna fotografia.

Na podium w kategorii Technika po raz kolejny znalazł się Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu, zajmując drugie miejsce. Uczniom i nauczycielom sądeckiej szkoły udało się powtórzyć ubiegłoroczny sukces.

W tym wyjątkowo trudnym roku
Byli i obecni uczniowie, pokazali na co ich stać...
II najlepsze Technikum w Polsce
Teraz już wiemy, że to jest możliwe,
Wiemy, na co jest Nas wszystkich stać,
Jak miło widzieć twarze szczęśliwe,
Trzeba z siebie tylko wszystko dać.
a póki co... cieszymy się!!!
- czytamy na stronie internetowej sądeckiego Elektryka. - Był to rok wyjątkowy. Jeszcze kilka miesięcy, tygodni temu, nikt nie wyobrażał sobie, w jaką edukacyjną podróż wspólnie wyruszymy.Los postawił Nas wobec wielkiego wyzwania , którym musieli sprostać zarówno Uczniowie, jak i Nauczyciele, Pracownicy szkoły oraz Rodzice. Sytuacja wymusiła na nas zmianę dotychczasowego sposobu uczenia i wychowywania.

Dramat przedsiębiorców. Krynica umiera?
Kiedyś – zimowe centrum Małopolski. Dziś wymarłe miasto, bez turystów i kuracjuszy. Tak wygląda Krynica Zdrój i sąsiednia Muszyna – miejscowości, które żyły dzięki gościom. Tych jednak nie ma już od dłuższego czasu. Przedsiębiorcy mają dość. Otwarcie przyznają, że nie mają już za co żyć. Kolejni ma…

W Rankingu wzięto pod uwagę 2 186 liceów ogólnokształcących i 1 743 technika, które spełniły kryteria wejścia, to znaczy – maturę w czerwcu 2020 zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

W Nowym Sączu zdecydowanie lepiej od liceów wypadły technika. Oprócz drugiego w rankingu „Elektryka”, kolejne dwie placówki znalazły się w pierwszej setce. 33 miejsce zajęło Technikum nr 3 im. Władysława Barbackiego, a 99 - Technikum nr 6 im. Bolesława Barbackiego.

Spośród sądeckich liceów najwyższe miejsce w Rankingu Perspektyw, 161, zajęło Akademickie LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Bolesława Chrobrego. Na 182 pozycji uplasowało się Ogólnokształcące Liceum Akademickie Jezuitów, a na 196 miejscu znalazło się Społeczne LO „Splot”.

Nowy Sącz. Kryte lodowisko jednak powstanie. Radni zmienili zdanie
Podczas wczorajszych obrad Rady Miasta Nowego Sącza, jednogłośnie uchylono podjętą dzień wcześniej uchwałę o budowie krytego lodowiska przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu. Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku. Ostatnią szansą na szybką budowę zadaszonego lodowiska przy ulicy Nadbrzeż…

W kategorii liceów publicznych I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu zajęło 229 lokatę. II LO było 412.

inf./fot. perspektywy.pl

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje