poniedziałek, 25 października 2021 07:01

To już pewne. Tuż po Wszystkich Świętych sytuacja na drogach w Skawinie znacznie się zmieni

Autor Aleksandra Tokarz
To już pewne. Tuż po Wszystkich Świętych sytuacja na drogach w Skawinie znacznie się zmieni

To już pewne. 3 listopada zostaną zamknięte dwa fragmenty ul. Krakowskiej, a sytuacja na drogach w Skawinie ulegnie znacznej zmianie. Wykonawcy już uzyskali wszystkie niezbędne opinie i pozwolenia oraz została wydana zgoda na wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.

Równolegle będą prowadzone dwie inwestycje:

  • budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic: Skotnickiej i Krakowskiej z Drogą Krajową nr 44 - obwodnicą Skawiny.
  • budowa dwóch rond na ul. Krakowskiej. Pierwsze powstanie na skrzyżowaniu z ul. Popiełuszki, a drugie przy wjeździe na parking przy cmentarzu parafialnym.

Budową rond przy cmentarzu zajmuje się prywatny wykonawca. Za rondo przy obwodnicy odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W związku z prowadzonymi inwestycjami zostaną zamknięte dwa fragmenty ul. Krakowskiej, a ruch będzie prowadzony objazdami:

  • odcinek ul. Krakowskiej od ul. Lipowej do skrzyżowania z obwodnicą i ul. Skotnicką
  • objazd: ul. Torowa - Przemysłowa - Chmielka - obwodnica Skawiny
  • fragment ul. Krakowskiej na skrzyżowaniu z ul. Popiełuszki
  • objazd: ul. Niepodległości - Kolejowa - Jagielnia


Utrudnienia nie dotyczą komunikacji miejskiej, która przez cały czas będzie kursowała po stałych trasach. To był wymóg konieczny, który został przedstawiony przez UMiG wykonawcom obu inwestycji. Dzięki temu komunikacją miejską będzie można dotrzeć do Krakowa znacznie szybciej niż dotychczas. Autobus nie będzie stał w korkach i stanie się w tym czasie najszybszym środkiem lokomocji. Zmianie mogą ulec godziny odjazdów autobusów.

Na czas prowadzonych prac wszystkich kierowców czekają utrudnienia, ale po zrealizowaniu inwestycji, przejazd ul. Krakowską ma stać się płynniejszy. Rondo turbinowe na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z obwodnicą Skawiny natomiast ma poprawić sytuację na granicy z Krakowem, choć nie rozwiąże wszystkich problemów, dopóki podobna inwestycja nie powstanie po stronie Krakowa - o to już w lipcu apelowali skawińscy radni.

inf./fot. UMiG Skawina

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje