środa, 8 grudnia 2021 15:28

Podhale. To sport dla każdego! Turniej dla Amatorów z całej Polski

Autor Edyta Sowa
Podhale. To sport dla każdego! Turniej dla Amatorów z całej Polski

Ósmy już raz narciarze z całej Polski będą mogli się zmierzyć ze sobą podczas Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim. To już 8. edycja tej znanej i cenionej przez społeczność narciarską imprezy.

Początek konkursu planowany jest na 9 stycznia 2022 r. Umowa partnerska na organizację wydarzenia została uroczyście podpisana przez przedstawicieli organizatorów podczas festynu rodzinnego przy okazji imprezy Mikołajkowej, na Dolnej Równi Krupowej w dn. 4 grudnia 2021r.

Ta kolejna już odsłona składa się z trzech edycji rozgrywanych w styczniu i lutym 2022 r. Początek zawodów odbędzie się 9 stycznia 2022 na terenie Ośrodka Narciarsko-Rekreacyjnego Harenda Zakopane, kolejne – 12 lutego na PKL Kasprowym Wierchu, a finał – 19 lutego na terenie Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa.

Zawody przygotowywane są na najwyższym poziomie, z podziałem na kategorie wiekowe i odbywają się zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym MPA (Mistrzostw Polski Amatorów) oraz PPA (Pucharu Polski Amatorów) Polskiego Związku Narciarskiego.

- Każda edycja Pucharu Zakopanego jest nie tylko świetną okazją do spotkań w pięknej, malowniczej scenerii zimowych Tatr, ale też do zdobycia trofeów i wygrania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów. Cieszymy się, że z każdym kolejnym rokiem Puchar Zakopanego gromadzi coraz większą liczbę narciarzy z całej Polski. Mamy nadzieję, że także i tym roku, pomimo trudnej sytuacji w jakiej się znajdujemy, będziemy mogli gościć Państwa na zakopiańskich stokach - mówi Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego

Zawodom dorosłych po raz trzeci towarzyszyć będzie również Puchar Zakopanego Dzieci, rozgrywany w ramach 44. Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskiej. Jej ideą jest propagowanie narciarstwa alpejskiego wśród najmłodszych fanów białego szaleństwa, udział w zawodach wezmą też podopieczni Fundacji Handicap Zakopane.

Rejestracja on-line rusza 15 grudnia 2021r.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje