czwartek, 28 stycznia 2021 10:45

Tragedia w Siedliskach. W pożarze zginęła kobieta

Autor Aleksandra Tokarz
Tragedia w Siedliskach. W pożarze zginęła kobieta

W Siedliskach palił się budynek gospodarczy i drewniany dom, który zamieszkiwało pięć osób. Z ogniem walczyło 17 zastępów lokalnych jednostek OSP i PSP w Gorlicach.

Pożar w Siedliskach (gmina Bobowa) wybuchł kilkanaście minut po godzinie 16. Strażacy mieli problem z dotarciem na miejsce, gdyż dom znajdował się w trudno dostępnym terenie. Dodatkowo pożar był bardzo zaawansowany.

Z płonącego domu udało się uciec czterem osoby, w tym dwójce dzieci. Gdy ogień udało się opanować, strażacy weszli do środka. Tam znaleźli zwęglone ciało starszej kobiety, która początkowo uznawana była za zaginioną.

Ksiądz kazał uczniom podpisać oświadczenie o niepopieraniu Strajku Kobiet. Jest reakcja kurii
Jak uważa ks. Piotr Steczkowski, kanclerz kurii diecezji rzeszowskiej duchowny z Ropicy Polskiej „pomógł podjąć decyzję o przystąpieniu do sakramentu bierzmowania nie tylko w sposób wolny, ale także bardziej świadomy, co zasługuje na uznanie”. Ksiądz kazał podpisać uczniom oświadczenia, w których mi…

Spośród osób, którym udało się opuścić budynek, najcięższe obrażenia poniósł mężczyzna, który trafił do szpitala w Gorlicach.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru. Sprawą zajmuje się teraz prokurator i biegli z zakresu pożarnictwa.

fot. Facebook/OSP Siedliska

Gorlice - najnowsze informacje