wtorek, 6 lipca 2021 08:05

Troje kierowców w jednym aucie. Wszyscy kompletnie pijani kierowali na zmienę

Autor Mirosław Haładyj
Troje kierowców w jednym aucie. Wszyscy kompletnie pijani kierowali na zmienę

W piątek wieczorem (2 lipca) tatrzańscy policjanci zatrzymali troje kierowców (dwóch mężczyzn i kobietę), którzy kompletnie pijani co chwila zmieniali się za kierownicą jednego auta. Badanie alkomatem wykazało odpowiednio 3,5, 3,8 oraz 2,8 promila alkoholu.

W miniony piątek (2 lipca) wieczorem na zakopiańskiej Olczy policjanci zatrzymali trzech kompletnie pijanych kierowców jednego auta.

– Takie interwencje zdarzają się bardzo rzadko, ale, jak widać, można zatrzymać troje nietrzeźwych kierujących i to poruszających się jednym samochodem

– komentują funkcjonariusze.

Policjanci zostali wezwani na interwencję, ponieważ na drodze nagle bez powodu zatrzymało się osobowe audi, tamując ruch dla innych kierowców. Jak relacjonowali świadkowie, wysiedli z niego kierowca i pasażerka, po czym zamienili się miejscami. Jednak auto daleko nie odjechało. Po przebyciu kilkuset metrów kobieta znów zatrzymała pojazd na środku drogi i ustąpiła miejsca za kierownicą drugiemu z pasażerów, który z kolei, nawracając, wjechał w ogrodzenie.

Policjanci, dokonując kontroli stanu trzeźwości, ustalili, że pierwszy kierowca tj. 39-latek z powiatu tatrzańskiego kierował, mając w organizmie 3,5 promila alkoholu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane. 36-letnia kobieta, również z powiatu tatrzańskiego, kierowała, mając w organizmie 3,8 promila alkoholu, była bez prawa jazdy, gdyż już wcześniej za to samo przestępstwo go straciła. Natomiast najmłodszy z kierowców, 26-latek nigdy nie zrobił prawa jazdy, za to postanowił kierować, mając w organizmie 2.8 promila alkoholu. Pojazd odholowano, a troje kierowców powrót do domu kontynuowało pieszo.

Z kolei w niedzielę wieczorem (4 lipca) policjanci z Bukowiny Tatrzańskiej ujęli nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego. 31-latek z powiatu tatrzańskiego kierował, mając w organizmie 3,1 promila alkoholu.

Przypominamy, że za jazdę po alkoholu grozi kara do dwóch lat więzienia, a recydywiście do lat 5

– podkreślają policjanci.

Fot. i inf.: KPP Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje