sobota, 25 maja 2024 10:54

Rekordzista pokonał 402 km! W Proszowicach pływali, jechali i biegli

Autor Marzena Gitler
Rekordzista pokonał 402 km! W Proszowicach pływali, jechali i biegli

Od czwartku 16 maja do niedzieli 19 maja odbywał się Proszowicki Triathlon Lotników. Zawodnicy mogli wziąć udział w trzech konkurencjach trwających po 24 godziny każda: pływaniu, jeździe na rowerze oraz biegu.

Wydarzenie rozpoczęło się w czwartek o 15:00 na basenie MOSiR od konkurencji pływackiej "Każdy pływa ile chce". W ciągu jednej doby łącznie w tej konkurencji udział wzięło 187 osób, które przepłynęły w sumie 236 kilometrów.

W Proszowicach pływali, jechali i biegli - fot. UM Proszowice

Kolejną konkurencją była jazda na rowerze "Jeździć każdy może". Zawodnicy wystartowali z placu targowego Giełdy Rolnej „Ek-Rol” przy ulicy Brodzińskiego w Proszowicach i przemierzali trasę ścieżką rowerową pomiędzy Proszowicami, a Kościelcem. Uczestnicy wyposażeni w specjalne aplikacje oraz urządzenia pomiarowe mogli wyruszyć w trasę również na innych odcinkach. W konkurencji udział wzięło łącznie 201 rowerzystów, którzy w ciągu 24 godziny pokonali 9 312,24 kilometra. Rekordzista – Adrian Bogacz - samodzielnie pokonał 402 kilometry!

W Proszowicach pływali, jechali i biegli - fot. UM Proszowice

Ostatnią konkurencją były biegi "Biegać każdy może", które odbywały się na odcinku drogi w miejscowości Ostrów. W tym etapie zmagań udział wzięło łącznie 275 osób, które pokonały dystans o długości 3 171,3 kilometra.

Po zakończeniu tej konkurencji odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach.

Celem imprezy była popularyzacja sportu, aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród mieszkańców, a zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorem wydarzenia był Klub Sportowy Lotnik Ostrów przy współpracy z Gminą i Miastem Proszowice oraz przy wsparciu finansowym Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice Grzegorza Cichego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Proszowicach, Giełda Rolna Ek-Rol w Proszowicach.

Inf. i fot. UM Proszowice

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka