niedziela, 7 lutego 2021 10:49

W Starym Sączu powstaje Akademia Talentów Siatkarskich! Kto może do niej dołączyć?

Autor Aleksandra Tokarz
W Starym Sączu powstaje Akademia Talentów Siatkarskich! Kto może do niej dołączyć?

W Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu powstaje Akademia Talentów Powiatu Nowosądeckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Uczennice, które będą chciały rozwijać swoją karierę siatkarską pod okiem najlepszych trenerów, mogą to zrobić właśnie tam.

- O tym, że piłka siatkowa jest sportem bardzo popularnym w naszym regionie wiadomo od dawna – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Wiele młodych osób doskonali się właśnie w tej dziedzinie. Jako władze Powiatu, stwarzamy młodzieży warunki do trenowania i rozwoju, aby mogła szlifować swój talent. Właśnie w tym celu powołujemy Akademię Talentów Powiatu Nowosądeckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Projekt jest adresowany do wszystkich tegorocznych absolwentek szkół podstawowych z całego Powiatu Nowosądeckiego, które chcą wykazać się na polu sportowym, a jednocześnie solidnie przygotować do egzaminu maturalnego i rozwijać zainteresowania w innych dziedzinach.

Na pomysł utworzenia Akademii wpadł trener siatkarek Janusz Pasiut, działający w Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Sportowym Poprad Stary Sącz i zaproponował to Krzysztofowi Szewczykowi - dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego im. Marii-Skłodowskiej w Starym Sączu.

Górale z Piwnicznej robią „rękawice furmańskie” dla Berniego Sandersa!
Jeszcze w tym tygodniu do Senatora Berniego Sandersa czarni górale wyślą „rękawice furmańskie”, które są tradycyjnym rękodziełem Sądecczyzny. Inspiracją do utkania dla niego rękawic było zdjęcie z zaprzysiężenia nowego Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ale nie tylko! Bernie Sanders pochodzi bowiem ze…

- Nasza szkoła oferuje naukę w klasach o zróżnicowanych profilach i dysponuje profesjonalnym zapleczem w postaci świetnie wyposażonej, nowoczesnej hali sportowej – mówi dyrektor starosądeckiego LO Krzysztof Szewczyk. - Przez powołanie Akademii, chcemy umożliwić świeżo upieczonym absolwentkom szkół podstawowych kontynuowanie nauki w szkole ponadpodstawowej i pogodzenie edukacji z miłością do siatkówki. Nasze Liceum to szkoła z tradycjami siatkarskimi. Przez wiele lat nauczyciele i uczniowie propagowali piłkę siatkową organizując i biorąc udział w rozgrywkach.

Tygodniowo będzie to sześć godzin treningów. Jednocześnie dziewczęta będą zawodniczkami Międzyszkolnego UKS Poprad Stary Sącz i będą stanowić drużynę ligową pod nazwą Akademia Talentów Powiatu Nowosądeckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

inf./fot. Powiat Nowosądecki

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje