piątek, 24 grudnia 2021 06:12

Ferie od razu po świętach? Niewykluczone! Co z powrotem do szkół? Rzecznik MZ wyjaśnia

Autor Mirosław Haładyj
Ferie od razu po świętach? Niewykluczone! Co z powrotem do szkół? Rzecznik MZ wyjaśnia

Ministerstwo nie wyklucza ponownego wprowadzenia ferii w tym samym czasie dla wszystkich województw. Na obecną chwilę scenariusz powrotu do szkoły na początku stycznia jest realny, ale wszystko może się zmienić przez nową mutację koronawirusa.

Na antenie Radia Plus rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz wyjaśniał, że wszelkie decyzje związane z obostrzeniami są uzależnione od rozwoju sytuacji epidemicznej:

- Jeżeli będziemy widzieć, że przybywa przypadków omikrona, jednocześnie będziemy zauważać, że znowu być może nam przybywa zajętych łóżek szpitalnych, to trzeba będzie podejmować szybkie decyzje.

Andrusiewicz przypomniał, że „w epidemii wszystko jest możliwe” i "niczego nie można wykluczyć". Na obecną chwilę powrót do nauki stacjonarnej, zdaniem rzecznika resortu zdrowia, jest niezagrożony.

-Na pewno w przyszłym tygodniu będą toczył się rozmowy między nami a ministerstwem edukacji. Myślę, że kategoryczne rozstrzygnięcie nastąpi na początku roku, zaraz po Nowym Roku

-powiedział Andrusiewicz.

Rząd nie wyklucza (wzorem poprzedniego roku) wprowadzenia jednego terminu dla wszystkich województw. Opcja połączenia go z przerwą świąteczną "jest również brana pod uwagę, ale na dzisiaj takiego rozstrzygnięcia nie ma".

Inf.: Radio Plus

Polska

Polska - najnowsze informacje