wtorek, 24 listopada 2020 09:42

Jednak będzie można szusować! Branża narciarska dogadała się z rządem i GIS-em

Autor Mirosław Haładyj
Jednak będzie można szusować! Branża narciarska dogadała się z rządem i GIS-em

Jarosław Gowin na swoim Twitterze poinformował, że dobiegły końca negocjacje między rządem a branżą narciarską.

Wicepremier Gowin wcześniej informował o trwających rozmowach między właścicielami przedsiębiorstw z branży narciarskiej a rządem.

– W dobrych, rzeczowych rozmowach z branżą narciarską wypracowaliśmy protokół sanitarny, który jeszcze dziś skonsultujemy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Wygląda na to, że wkrótce będziemy mogli ogłosić dobre wieści dla narciarzy

– pisał Jarosław Gowin w mediach społecznościowych. Niecałe 24 godziny później polityk obwieścił zakończenie prac konsultacyjnych, które zostały rozstrzygnięte pozytywnie:

– Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte. Dziękuję partnerom: branży narciarskiej i Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu za świetną współpracę.

Czytaj także:

Jednak pojeździmy na nartach? Może nie wszyscy, ale jest szansa. Dla kogo?
Jeszcze dwa dni temu oczywiste dla wicepremiera Gowina było to, że stoki narciarskie i wyciągi pozostaną w okresie świąt i ferii zamknięte. – Skoro branże turystyczna i hotelarska są zamknięte, to wydaje się oczywiste, że będzie to też dotyczyć wyciągów narciarskich – mówił w sobotę wicepremier. D…
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Twitter/Jarosław Gowin

Podhale

Podhale - najnowsze informacje