sobota, 1 maja 2021 07:52

Luzowanie obostrzeń zostanie wstrzymane? „Może nie pójść zgodnie z planem”

Autor Aleksandra Tokarz
Luzowanie obostrzeń zostanie wstrzymane? „Może nie pójść zgodnie z planem”

- Plan luzowania obostrzeń może nie odbyć się zgodnie z planem – powiedział w Radiu ZET wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak dodał, dużo osób wyjeżdża na majówkę, co mocno go niepokoi. – Każda mobilność może spowodować wzrost zakażeń – mówił.

- Przedstawiony przez nas program na najbliższy miesiąc stopniowego luzowania obostrzeń może stanąć pod znakiem zapytania. Tak jak zawsze powtarzam, wszystko jest w naszych rękach i powinniśmy pamiętać, że za kilka tygodni mamy wakacje - podkreślił wiceszef resortu zdrowia w rozmowie z Radiem ZET.

- Czy warto w tej chwili tracić tę szansę, aby w wakacje spróbować normalnie wypocząć? Każdy z nas o tym marzy. Uważajmy na siebie i bliskich w czasie tej majówki i pamiętajmy, że koronawirus w dalszym ciągu między nami jest - powiedział Kraska. - To jest test dla nas wszystkich. Myślę, że ten egzamin powinniśmy zdać - dodał.

Przed nami Majówka z obostrzeniami. O czym musimy pamiętać?
Pomimo malejącej, z dnia na dzień, liczby zakażeń koronawirusem, rząd nie zdecydował się na całkowite poluzowanie obostrzeń na Majówkę. O czym musimy pamiętać przed majowym weekendem?
koronawirus najnowsze informacje

inf. Radio ZET, fot. ilustracyjne

Polska

Polska - najnowsze informacje