niedziela, 27 września 2020 21:51

Prezydenci dwóch dużych miast zakażeni koronawirusem

Autor Tomasz Stępień
Prezydenci dwóch dużych miast zakażeni koronawirusem

U prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego i prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza wykryto koronawirusa.

Prezydent Renkiewicz o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa dowiedział się w czwartek, 24 września. W związku z objawami typu: kaszel, dreszcze, bóle mięśni i niewysoka gorączka - utrzymującymi się od kilku dni Prezydent Suwałk podjął decyzję o przeprowadzeniu prywatnego testu na obecność tzw. koronawirusa. Otrzymany wynik potwierdził zakażenie COVID-19. Początkowo prezydent czuł się dobrze i przebywał w domu. Ale dziś, jak poinformował portal o2.pl, w związku z nasilającymi się bólami w klatce piersiowej, trafił do szpitala. Jak twierdzi portal, Czesław Renkiewicz prawdopodobnie zaraził się koronawirusem podczas konferencji prasowej drużyny siatkarskiej Ślepsk Malow Suwałki. O zakażeniach 15 osób (zawodników i sztabu szkoleniowego) z Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki, grającego w siatkarskiej PlusLidze Pisaliśmy tutaj:

Siatkarska PlusLiga: 15 zakażeń w klubie z Suwałk – zawodnicy i sztab
15 osób z Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki, grającego w siatkarskiej PlusLidze jest zakażonych koronawirusem. Wyniki testów przeprowadzonych w dniach 23-24 września 2020 roku potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 w próbkach dziesięciu zawodników drużyny, czterech członków sztabu s…

Prezydent Radomia Radosław Witkowski o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa poinformował w niedzielę 27 września w mediach społecznościowych. Jak poinformował, jak na razie nie ma konieczności leczenia w szpitalu. – Sanepid wdraża odpowiednie procedury, by zadbać o bezpieczeństwo osób, z którymi miałem kontakt. Po wystąpieniu pierwszych objawów odizolowałem się, więc krąg osób narażonych na zakażenie bez wątpienia ograniczyłem – pisze prezydent Witkowski. – Najbliższe kilkanaście dni w zarządzaniu miastem będzie trudne - liczę, że radni wspólnie z moimi zastępcami poświęcą się rozwiązywaniu problemów, które przed nami. Trzymajcie kciuki! Uważajcie na siebie i swoich bliskich!

fot: Twitter/Czesław Renkiewicz, Facebook Radosław Witkowski

Polska

Polska - najnowsze informacje