wtorek, 1 czerwca 2021 11:47

Szczawnica: Groźny wypadek. Nieprzytomny 15-latek został przetransportowany do szpitala

Autor Mirosław Haładyj
Szczawnica: Groźny wypadek. Nieprzytomny 15-latek został przetransportowany do szpitala

15-latek kierujący rowerem elektrycznym zjechał na lewą stronę ścieżki pieszo- rowerowej i zderzył się z jadącą z naprzeciwka rowerzystką. Nieprzytomny chłopiec został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę (29 maja) około godziny 19:00 w Szczawnicy. Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali leżącego na chodniku chłopca i osoby udzielające mu pomocy. 15-latek był nieprzytomny i do czasu przyjazdu karetki pogotowia funkcjonariusze monitorowali jego funkcje życiowe. Nastolatek został przetransportowany do szpitala.

Policjanci ustalili, że 15-latek jechał wraz ze swoją mamą po ścieżce pieszo-rowerowej. Chłopak jechał na rowerze elektrycznym i nie miał kasku. W pewnym momencie zapatrzył się na przymocowany do kierownicy jednośladu telefon komórkowy i zjechał nagle na lewą stronę ścieżki wprost pod jadącą z naprzeciwka rowerzystkę. Chłopiec spadł z roweru, uderzył głową o asfalt i stracił przytomność. Kobiecie nic poważnego się nie stało.

Na miejscu wypadku pojawili się policjanci ruchu drogowego z nowotarskiej komendy. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w prowadzonym postępowaniu.

– Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy rowerem. Na ścieżkach rowerowych, szczególnie w weekendy panuje duży ruch. Zalecamy również używanie kasków ochronnych, które pomimo, że nie są obowiązkowe to zapewnią ochronę podczas upadku

– apeluje policja.

Inf.: Facebook/ Małopolska policja

Podhale

Podhale - najnowsze informacje