piątek, 12 lutego 2021 14:23

To była niebezpieczna zabawa. Kulig uciekał przed … policjantami!

Autor Aleksandra Tokarz
To była niebezpieczna zabawa. Kulig uciekał przed … policjantami!

Zabawa mogła zakończyć się tragedią. Dzielnicowi z Górzycy zatrzymali 23-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna organizował kulig i uciekał przed policjantami! Dalszymi losami kierowcy zajmie się sąd.

We wtorek (9 lutego) w Górzycy (województwo lubuskie) ciągnik rolniczy nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Być może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że za sobą ciągnął worki ze słomą, a nich kolejne dwie osoby!

- Mimo wydawanych poleceń i użycia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać – tłumaczą policjanci. - Kierujący ciągnikiem poruszał się z nadmierną prędkością w stosunku do panujących trudnych, zimowych warunków na drodze. Traktorzysta poruszał się w sposób stwarzający realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po przejechaniu kilkuset metrów ciągnik został zatrzymany.

23-latek, który świadomie nie zatrzymał się do kontroli drogowej popełnił przestępstwo.

Ognisko koronawirusa w domu seniora. Dziewięć osób zmarło, pomimo szczepienia
Ognisko koronawirusa pojawiło się w Domu Seniora „A w sercu maj” w Woli Czołnowskiej. Zakażenie potwierdzono u większości podopiecznych tej placówki. Zmarło 9 osób. Wszyscy przyjęli w styczniu szczepionkę przeciw Covid-19. Jak informuje Dziennik Wschodni, seniorzy, będąc w grupie uprzywilejowanej, …

- Przepisy mówią, że kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się mimo stosowania sygnałów dźwiękowych i świetlnych popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności - dodają policjanci.

Sąd również w takim przypadku może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat. 23-letni mieszkaniec gminy Górzyca odpowie również za wykroczenia drogowe.

fot. ilustracyjne

Polska

Polska - najnowsze informacje