wtorek, 2 marca 2021 11:44

Kiedy będzie można organizować wesela? Podano możliwe terminy

Autor Aleksandra Tokarz
Kiedy będzie można organizować wesela? Podano możliwe terminy

Wiele par młodych z niecierpliwością czeka na podanie konkretnej daty, kiedy organizacja wesel będzie możliwa. Do tej pory nie padła żadna konkretna deklaracja ze strony rządu. Teraz jest jednak przełom. Kiedy odmrożona zostanie branża ślubna?

- Organizacja wesel najwcześniej w maju? Nie chcę wyrokować czy końcówka kwietnia, czy maj czy początek kwietnia. Mam nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli, żeby zrobić to jak najszybciej - powiedziała Semeniuk. - Jestem świeżo po spotkaniu z branżą weselną w ubiegłym tygodniu, niestety celujemy w okres, kiedy będzie znacząco cieplej i część eventów rodzinnych będzie można przenieść na otwartą przestrzeń - mówiła.

Pytana, kiedy powstaną protokoły sanitarne dla branży weselnej, odpowiedziała, że one już istnieją i były przedmiotem dyskusji z branżą weselną. To oznacza, że pary, które planują swoje wesele na czerwiec, lipiec lub sierpień mogą być więc spokojne.

Czekają nas kolejne obostrzenia. Rząd wprowadzi lockdowny powiatowe?
Wprowadzenie lockdownu nie w całych województwach, a w poszczególnych powiatach i miastach? Jak przyznał Piotr Müller, rząd bierze takie rozwiązanie pod uwagę.

Do wypowiedzi wiceminister odniósł się w programie „Tłit” w Wirtualnej Polsce rzecznik rządu Piotr Müller. - Zastanawiamy się, w jaki sposób dać możliwość pewnego wyprzedzenia, tzn. poinformujemy z dwu-, trzytygodniowym wyprzedzeniem, może miesięcznym, ale to już jest perspektywa, która jest trudna. O zasadach organizacji wesel, pod koniec kwietnia czy w maju, tak, by te kilka tygodni - jeśli to będzie możliwe - dać wyprzedzenia - powiedział.

- Jednym z elementów dyskusji jest właśnie regulacja tego typu tych ważnych z punktu widzenia społecznego, rodzinnego wydarzeń, a które przy dobrych regulacjach, odpowiednich limitach i przestrzeganiu zasad epidemicznych na pewnym etapie rozwoju epidemii mogłyby być dopuszczone - kontynuował Müller. - W tej chwili nie zadeklaruję, czy to będzie kwiecień, czy maj, jakie to będą limity - podkreślił.

koronawirus najnowsze informacje
Polska

Polska - najnowsze informacje