czwartek, 15 października 2020 06:13

"Notatki różańcowe" - październikowa nowość od wydawnictwa Bratni Zew

Autor Mirosław Haładyj
"Notatki różańcowe" - październikowa nowość od wydawnictwa Bratni Zew

Wiesz, że różaniec to nie tylko odmawianie kolejnych zdrowasiek. Wypowiadane słowa są tłem dla poszczególnych tajemnic, które się rozważa. Ta modlitwa otwiera przed Tobą świat kontemplacji, może niełatwy, ale dostępny dla Ciebie.

O czym myśleć przy każdej z tajemnic? Ta książka da Ci odpowiedź. Zobaczysz, jak wydarzenia z życia Jezusa i Maryi bliskie są Twoich doświadczeń. Pomoże Ci też odkryć, jakim skarbem jest różaniec, ożywiający Twoją codzienność.

Notatki różańcowe -
Ta modlitwa otwiera przed Tobą świat kontemplacji, może niełatwy, ale dostępny dla Ciebie.

Nieoceniona pomoc

Poniżej prezentujemy fragment książki.

Niewidzialna ręka miłości

Posługa Maryi rozciąga się we właściwych sobie kręgach. Jezus – jako centrum Jej życia – Jemu służy w pierwszej kolejności. Krewni – czego dowodem jest Elżbieta. Obcy ludzie z Kany. Wszyscy ludzie, których objęła w macierzyńskie posiadanie w testamencie z krzyża (por. J 19,26-27), i choć weszła już do niebieskiej chwały, nadal troszczy się o braci swego Syna i nieustannie udziela darów miłości. W tym wszystkim jest pewna cecha znamionująca postawę Miriam. We wszystkich tych sytuacjach Maryja potrafi zrobić krok do tyłu: wielu ludziom ukazuje Jezusa (pasterze, Mędrcy, Symeon) i sama schodzi w cień; pomaga Elżbiecie i wraca do siebie; w Kanie wskazuje na Syna i znika. A zatem, jeśli niesiesz pomoc, po jej udzieleniu zrób krok do tyłu, nie czekając na aplauz, słowa uznania czy wdzięczność. Jeśli apostołujesz, po ukazaniu Jezusa zrób krok do tyłu, nie szukając sposobu na zostanie gwiazdą ewangelizacji. Jeśli ewangelizujesz, po ukazaniu Dobrej Nowiny zrób krok do tyłu. Zostaw słowo Boże sam na sam z człowiekiem. Dziś bowiem wielu głosi Jezusa, lecz w centrum stawia siebie, na podziw i uwielbienie tłumów. Człowiek ma być niewidzialnym przedłużeniem Bożej miłości – niewidzialną ręką, która eksponuje Boga-Miłość, lecz sama działa w ukryciu, jak pisała w swoim poemacie Żyć miłością św. Mała Tereska, która pragnęła pozostać nieznaną, by jej miłość pozostawała bez cienia ludzkich względów.


Jerzy Szyran OFMConv – franciszkanin, doktor teologii. Jest wykładowcą teologii moralnej i cenzorem kościelnym książek i treści religijnych. Jest autorem wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich z zakresu teologii moralnej. Prowadzi stronę internetową szyran.franciszkanie.pl.

W wydawnictwie Bratni Zew wydał „Muszę być świętym jak największym. Model doskonałości według Regulaminu życia św. Maksymiliana Marii Kolbego” oraz „Traktat o modlitwie Jezusowej”.

Inf. i foto: Bratni Zew

Dobra książka

Dobra książka - najnowsze informacje

Rozrywka