sobota, 20 marca 2021 10:45

Spłonęła zabytkowa willa. Znaleziono trzy ciała

Autor Aleksandra Tokarz
Spłonęła zabytkowa willa. Znaleziono trzy ciała

W nocy doszło do pożaru pustostanu w centrum Zakopanego. Nie żyją trzy osoby. To najprawdopodobniej bezdomni, którzy chronili się w opuszczonym budynku.

Informacja o pożarze drewnianej, zabytkowej willi przy ulicy Witkiewicza w Zakopanem dotarła do służb o godz. 4. Po dotarciu na miejsce pierwszych jednostek, pożarem objęty był parter i piętro budynku.

Niestety, pożar okazał się tragiczny w skutkach. Gdy strażacy weszli do środka budynku, na piętrze znaleźli trzy ciała. Budynek od lat nie był jednak zamieszkały i przebywali w nim bezdomni.

Inwestor zabiegał o rozebranie zabytku, a w jego miejscu miał powstać nowy budynek deweloperski. Pensjonat "Chata" był wpisany do gminnej ewidencji zabytków.

- Sprawa zakopiańskiej willi "Chata" trwała od lat - problemy z dostępem do obiektu, opinie konstruktorów, specjalistów architektów, konserwatorów i in. Odwołania od decyzji wpisowych. Dziś dowiaduję się, że "Chata" podzieliła los will "Borek", która spłonęła kilka tygodni temu. Nie trzeba wojny, by zniszczyć nasze dziedzictwo... - skomentował Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Podobne zdarzenie miało miejsce w Zakopanem początkiem lutego. Wówczas w pożarze innej drewnianej, zabytkowej willi zginęło dwóch bezdomnych.

Tragiczny pożar w Zakopanem. Nie żyją dwie osoby
Dwie osoby zginęły, a dwie kolejne trafiły do szpitala. To efekt tragicznego pożaru, do którego doszło w centrum Zakopanego [/informacje/podhale]. Pożar zabytkowej willi „Borek” przy ul. Jagiellońskiej, w której przed laty mieszkał i tworzył artysta Władysław Hasior, wybuchł rano. W niszczejącym bu…

fot. Facebook/Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków

Podhale

Podhale - najnowsze informacje