piątek, 21 października 2022 11:25

Dwie mega premiery w Wydawnictwie Zysk i S-ka. Pierwsza już dziś!

Autor Mirosław Haładyj
Dwie mega premiery w Wydawnictwie Zysk i S-ka. Pierwsza już dziś!

Wydawnictwo Zysk i S-ka przygotowało dla swoich czytelników nie lada gratkę - dwie megapremiery z których pierwsza ma miejsce już dziś! Chodzi o długo oczekiwaną pozycję  J.R.R. Tolkiena "Księga zaginionych opowieści. Część 1/12". Drugą jest książka George R.R. Martina „Panowanie Smoka”, która swoją światową premierę będzie miała 25 października.

"Księga zaginionych opowieści. Część 1" to pierwszy tom Historii Śródziemia

Okładka "Księga zaginionych opowieści. Część 1 to tom pierwszy Historii Śródziemia"/Fot.: materiały prasowe
Okładka "Księga zaginionych opowieści. Część 1 to tom pierwszy Historii Śródziemia"/Fot.: materiały prasowe

Księga zaginionych opowieści. Część 1 to tom pierwszy Historii Śródziemia, najbardziej oczekiwanego przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po francusku, niemiecku, szwedzku, hiszpańsku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowego cyklu książek wydanych przez Christophera Tolkiena na podstawie zapisków i notatek, które pozostawił jego ojciec. Polskie wydanie zatem będzie pierwszą pełną edycją zagraniczną Tolkienowskiego oryginału.

Cykl krok po kroku pokazuje, jak był tworzony świat Śródziemia oraz zawiera oprócz wcześniejszych wersji niektórych opowiadań także niedokończone opowieści, wiersze, poematy, listy i komentarze J.R.R. Tolkiena. Tylko znajomość Historii Śródziemia pozwala wypełnić wszystkie luki w wiedzy o Śródziemiu i delektować się w pełni ogromem i bogactwem wykreowanego przez autora Władcy Pierścieni świata.

Dwa pierwsze tomy, pod wspólnym tytułem Księga zaginionych opowieści, prezentują rożne wersje z komentarzami tych opowiadań i wydarzeń, ktore stały się najwcześniejszymi formami mitów składających się na Silmarillion. To właśnie tu chronologicznie po raz pierwszy pojawiają się Valarowie, Dzieci Iluvatara, elfowie i ludzie, krasnoludowie i orkowie oraz krainy, w których została umiejscowiona ich historia: Valinor na drugim krańcu zachodniego oceanu, Środziemie i Wielkie Krainy pomiędzy morzami wschodu i zachodu, oraz złowieszczy Angband, siedziba Morgotha, Władcy Ciemności, którego najwierniejszy sługa Sauron stoczy później Wojnę o Pierścień.

Panowanie smoka. Ilustrowana historia dynastii Targaryenów Tom I

Okładka "Panowanie smoka. Ilustrowana historia dynastii Targaryenów" Tom I/Fot.: materiały prasowe
Okładka "Panowanie smoka. Ilustrowana historia dynastii Targaryenów" Tom I/Fot.: materiały prasowe 

Ten piękny wizualnie przewodnik – zawierający ponad sto pięćdziesiąt kolorowych ilustracji – stanowi znakomite wprowadzenie do historii dynastii Targaryenow, sławnej rodziny stojącej w centrum nowego serialu HBO Ród smoka, prequela Gry o tron. Członkowie tej dynastii przez stulecia zasiadali na Żelaznym Tronie Westeros, podczas gdy ich smoki władały niebem. Historia jedynej rodziny smoczych lordów, która przetrwała Zagładę Valyrii, jest pełna politycznych intryg, zdrad oraz czynow zarowno szlachetnych, jak i podłych.

Panowanie smoka opowiada pierwszą część ich dziejów, od podboju Westeros przez Aegona Targaryena aż po osławiony Taniec Smoków, krwawą wojnę domową, ktora omal nie położyła na dobre kresu rządom Targaryenow. Ta wyjątkowa publikacja zawiera bardzo wiele zupełnie nowych ilustracji przedstawiających Targaryenow oraz ich smoki i może zainteresować zarówno fanow wiedzących bardzo dużo o Westeros, jak i tych, którzy po raz pierwszy spotkali się z nimi w nowym serialu HBO Ród smoka.

Panowanie smoka jest najlepszym przewodnikiem dla wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się więcej o najpotężniejszej rodzinie Siedmiu Krolestw

Dobra książka

Dobra książka - najnowsze informacje

Rozrywka