poniedziałek, 18 maja 2020 11:23

Dlaczego Kościół chce włączyć ich do grona świętych?

Autor Mirosław Haładyj
Dlaczego Kościół chce włączyć ich do grona świętych?

W roku 2020 obchodzimy jubileusz 100. Rocznicy urodzin Jana Pawła 2. Ale to nie jedyne wydarzenie związane z postacią papieża, ponieważ w tym roku ruszył również proces beatyfikacyjny jego rodziców – Emilii i Karola Wojtyłów.

O rodzicach Papieża Polaka oraz nim samym rozmawiamy z panią dr Mileną Kindziuk, autorką biografii „Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II”.

Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II

Pierwsza biografia rodziców Papieża

Kim byli Emilia i Karol Wojtyłowie? Dlaczego Kościół stara się o włączenie ich do grona świętych? Na te pytania odpowiada dr Milena Kindziuk, która przez kilka lat poszukiwała niepublikowanych wcześniej dokumentów i wspomnień o rodzicach Papieża. Biografia ta stanowi wyjątkowy portret silnej, a zarazem pokornej rodziny, która do końca zaufała Bogu.

Trwa proces beatyfikacyjny rodziców Jana Pawła II. W książce zamieszczono Modlitwę o beatyfikację Sług Bożych Emilii i Karola Wojtyłów a także ponad 60 stron nieznanych zdjęć.

Ufam, że książka ta przyczyni się do lepszego poznania rodziny Wojtyłów, a przez to do głębszego zrozumienia samego Jana Pawła II.

~kard. Stanisław Dziwisz


Autorka okazuje się dziennikarzem śledczym – w najlepszym tego słowa znaczeniu – oraz wytrawnym badaczem. Pozwala mówić przede wszystkim faktom.

~ks. dr hab. Stanisław Cieślak SJ


Życie dwojga pozornie zwykłych, a naprawdę zupełnie niezwykłych ludzi, jakimi byli małżonkowie Karol i Emilia, zasługuje z pewnością na tak pogłębioną i pięknie napisaną monografię.

~prof. dr hab. Wojciech Roszkowski


Biografie często ukazują pomniki. Biografia rodziców Ojca Świętego ukazuje miłość. Jest fascynującą podróżą przez świat, w którym wychował się Karol Wojtyła.

~Paulina Guzik, dziennikarka TVP

Czytając tę książkę, poczułem się zaproszony pod dach domu Wojtyłów, do ich rodziny. Dotknąłem rzeczywistości życia pełnego trudu i oddania woli Bożej.

~Dariusz Kowalski, aktor


dr Milena Kindziuk – adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; medioznawca, publicystka, autorka książek, m.in. "Jerzy Popiełuszko. Biografia" (nagroda Feniks na Targach Wydawców Katolickich 2019),  "Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Polski", "Kardynał Józef Glemp. Ostatni taki Prymas", "Zaczęło się od Wadowic". Odznaczona przez Prezydenta RP brązowym krzyżem za zasługi na rzecz rozwoju nauki; członek "Zespołu medialnego przy Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski".

Fot. i opis książki pochodzą od wydawcy

Rozmowy na Rękawce

Rozmowy na Rękawce - najnowsze informacje