czwartek, 18 lipca 2019 07:24

Żywiec. Zobacz, jak bawiono się na 14. edycji Oscypek Fest 2019

Autor Mirosław Haładyj
Żywiec. Zobacz, jak bawiono się na 14. edycji Oscypek Fest 2019

W ostatni weekend odbyła się kolejna 14 edycja festiwalu Oscypek Fest, której współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Żywcu.

W trakcie festiwalu, który trwał od 12-14 lipca w Amfiteatrze Pod Grojcem wystąpiły liczne kapele folkowe i zespoły. Tegorocznymi gwiazdami wieczoru był Zespół IRA, KaeN oraz CLEO. W ramach imprezy odbyła się degustacja potraw pasterskich i regionalnych. Wydarzenie zakończył wielki pokaz sztucznych ogni.

Oscypek Fest to cykliczny festiwal odbywający się w Żywcu od 2005 roku, który przygotowuje Paweł Pieczarka z zespołem „Kapela PIECZARKI”. Ich celem jest promocja rodzimych produktów oraz zachęcenie do ich spożycia.

Oprócz produkcji gigantycznego sera, zadaniem festiwalu jest także promocja płynącej z Żywca kultury. Dlatego, na scenie muzycznej pojawiają się nie tylko wielkie gwiazdy polskiej muzyki ale także góralskie, regionalne zespoły muzyczne.

Rekordowy oscypek o wadze 28 kilogramów tradycyjnie trafi na cele charytatywne, konkretnie zlicytowany zostanie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej zdjęć w galerii.

Fot. i inf.: Starostwo Powiatowe w Żywcu (Arch. Facebook: Paweł Pieczarka/Janusz Michałek, Foto: Karolina Hojny)

Żywiec - najnowsze informacje

Rozrywka