czwartek, 6 lutego 2020 11:19

Jakie książki lubią czytać dzieci? Laureat Bestsellera Empiku odpowiada

Autor Mirosław Haładyj
Jakie książki lubią czytać dzieci? Laureat Bestsellera Empiku odpowiada

4 lutego odbyła się gala rozdania nagród Bestsellery Empiku 2019. Wśród laureatów znalazł się również Andrzej Maleszka, którego kolejny, 11. już tom z serii "Magiczne drzewo" zwyciężył w kategorii "Literatura dla dzieci".

Autor swoim "Piórem T-rexa", bo tak nazywa się zwycięski tyłu, udowadnia, że, jak mało kto, orientuje się w tym, czego dzieci oczekują od literatury i co je pociąga w czytaniu.

Z Andrzejem Maleszką mieliśmy okazję odbyć niezwykle interesującą rozmowę na stoisku wydawnictwa Znak w czasie Krakowskich Targów Książki. Pisarz, m. in. zdradził nam sekret popularności swoich książek i wskazał różnice jakie dzielą dorosłych i dzieci w odbiorze literatury. Korzystając z okazji, nie mogliśmy nie zapytać o jego ulubioną książkę z dzieciństwa.

Andrzej Maleszka, Magiczne Drzewo. Tom 11. Pióro T-rexa.

Magiczne Drzewo. Pióro T-rexa. Tom 11 - Andrzej Maleszka | okładka

Bohaterowie przenoszą się do świata dinozaurów. Tylko tam mogą zdobyć lek, który uratuje chorego przyjaciela. Walczą z drapieżnymi jaszczurami i olbrzymim krokodylem. Ich pojazd zostaje zniszczony i dzieci muszą same odnaleźć drogę do swojego czasu. Ściga ich potężny T-rex. Magiczny przedmiot sprawia, że tyranozaur zmienia się w istotę jeszcze groźniejszą...

Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy – telewizyjnym Oscarem – za wyobraźnię, mądrość i humor.
Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach. Jego filmy i powieści są pełne fantastycznych przygód. A jednocześnie opowiadają o ważnych sprawach.


Powyższy opis i fot. pochodzi od wydawcy

Dobra książka

Dobra książka - najnowsze informacje