środa, 4 września 2019 13:15

Cukrówka, czyli polskie miateczko Twin Peaks. Z Dominiką Słowik rozmawiamy o "Zimowli"

Autor Mirosław Haładyj
Cukrówka, czyli polskie miateczko Twin Peaks. Z Dominiką Słowik rozmawiamy o "Zimowli"

Dominika Słowik po napisaniu swojej pierwszej książki w wieku 26 lat została okrzyknięta jedną z najciekawszych pisarek młodego pokolenia. Jej debiutancki Atlas: Doppelganger, otrzymał świetne recenzje i nominację do finału Nagrody Literackiej Gdynia.

4 września, po czterech latach przerwy, ukazała się druga powieść krakowskiej pisarki pt. „Zimowla”. W swojej najnowszej książce Dominika Słowik po mistrzowsku zaciera granice między możliwym i niemożliwym, by zabrać czytelnika w gąszcz niewyjaśnialnych zjawisk codzienności.

Cukrówka, miasteczko w Dolinie Zmornickiej, gdzie toczy się akcja powieści, oddycha tajemnicami. Z jeziora zostaje wyłowiono ciało, ojciec głównej bohaterki rzuca pracę w urzędzie i zostaje wróżem, a Pszczelarzowi udaje się wytresować rój. Misza w wolnych chwilach sprowadza trawkę ze Słowacji. Naga Dygnarówna spaceruje nocą po ulicach. Mieszkańcy albo czekają, aż wydarzy się kolejny cud, albo gorączkowo szukają skarbu. Cukrówkę coraz gęściej spowija niebezpieczeństwo i lepki mrok. Czy uda się otworzyć od zawsze zamknięte drzwi i odkryć najściślej strzeżony sekret miasteczka?

W dniu premiery mieliśmy przyjemność gościć panią Dominikę w naszym studiu. Podczas rozmowy zapytaliśmy ją m. in. o to, skąd czerpała inspirację do swojej nowej książki, oraz jak przebiegał proces jej pisania.
Zapraszamy do obejrzenia naszego wywiadu.

Rozmowy na Rękawce

Rozmowy na Rękawce - najnowsze informacje